MOJE WIDZENIE ŚWIATA - nie koniecznie dobre, nie zawsze trafne ...ale to moje
środa, 20 września 2006
PIRAMIDA NASTROJÓW

foto za at.blox.pl
oTo i ONA - straszna ...i piękna, niezmienna i wciąż nowa, mroczna i świetlista Piramida Nastrojów. Na tle monotonnej codzienności wprowadza akcent zaskoczenia, niczym kwiat na pustyni góruje nad płaskim pejzażem stabilizacji. Czasem wyraźna, rozpływa się kiedy indziej jak we mgle. Towarzyszy jednak nam ZAWSZE - czy chcemy, czy nie - nieustannie skrywamy się w jej cieniu.
12:47, drogi_r , magia
Link Komentarze (4) »
środa, 07 czerwca 2006
OGNISTY TANIEC

tańczące płomienie - mała orgia przenikających się kręgów - koła ogniste
dodatkowe atrakcje :)
13:35, drogi_r , magia
Link Komentarze (4) »
piątek, 05 maja 2006
1 i 2 i 3 i 4 - STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ - NA OŚLEP, ALE JAK TRAFNIE

raz

dwa

trzy

cztery
niedziela, 09 kwietnia 2006
WIELKANOC

niedziela palmowa - pierwszy smutny dzień wiosny (a było już tak miło, tak blisko)
sobota, 01 kwietnia 2006
TAJEMNE ŚCIEŻKI
"doszłaś gdzie doszłaś i pewnie TAM właśnie miałaś iść (...)
zaprowadzę Cię tam i sama zobaczysz

jak blisko Ciebie jest ulica Weselna, albo...
prześlę Ci Tajemną i Magiczna Mapę Bonpów" *

oTo obiecana Tajemna i Magiczna Mapa Bonpów
poniedziałek, 13 marca 2006
MIĘDZYCZAS


otacza nas niesamowity świat w którym piękno jest względneto co widzimy zależy od dystansu jaki nas dzieli od obserwowanegona ulicach POTWORY SPIJAJĄCE ZŁUDZENIA królują niepodzielnie

17:34, drogi_r , magia
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 27 lutego 2006
3 x lis
droga lisa
podążając tropem lisa zawsze trafisz do kurnika - nie czyń tam jednak masakry.
W sobotę spotkałem trzykrotnie lisa. Niby nie ten sam osobnik, a jednak lis i to nie taki zwykły, tylko mówiący. Najpierw nic nie słyszałem, tylko widziałem, ale z czasem zacząłem widzieć coraz więcej, szerzej i jaśniej.
Lis pierwszy - złodziej - zawsze kojażony ze stratami, wykradaniem kur i duszeniem pozostałych, siejący spustoszenie w kurniku.
- Zobacz, co się stało z Twoimi "kurnikiem"! - powiedział - Kura ukradziona, a reszta ptaków leży na ziemi i nie masz z nich pożytku. Tak, to ja wkradłem się do Twojej zagrody i uczyniłem to wszystko.
Lis drugi - spryciaż - inteligencja (często zwana intuicją) pozwla mu przetrwac i zwyciężać, pokonywać trudności i osiągać sukcesy.
- Bierz przykład ze mnie. Jeśli nie mogę wejść do kurnika jedną drogą, szukam innej, wytrwale dążę do celu, gdyż tylko wtedy czeka mnie nagroda i dobrobyt, a mój brzuch nie jest pusty. Musisz uruchomić swoją pomysłowość i przebiegłość. Jeśli trafisz do kurnika po mojej wizycie, to nie masz tam czego szukać, ale wioska jest duża, nie możesz poddawać się na samym początku, musisz być wytrwały.
Lis trzeci - tajemniczy - to on powiedział:
- Pomyśl, widziałeś trzy lisy, kiedy ostatnio widziałeś choćby jednago? Może powinieneś usłyszeć nasze słowa, zrozumieć nasz język, zastanowić się i może wziąć z nas przykład?

Wciąż uczę się tego języka, staram się zrozumieć przesłanie. Szukam lisa w literaturze i mitologii. Lis faktycznie nie jest jeden. Miesza w sobie negatywne i pozytywne aspekty, jest wrogiem, ale i też przewodnikiem - warto za nim podążać.
Pojawia się w przypowieściach na całym świecie. Jest wysłannikiem shintoistycznego bóstwa Inari (Japonia), ma też erotyczny podtekst w chińskich przepowiedniach ludowych, gdzie stuletnie lisy zamieniają się w niebezpieczne i uwodzicielskie dziewczęta. Każdy zna bajkę o Lisie i Kruku, pojawia się on też w Małym Księciu, poświęcony jest mu cały rozdział.
Wszystkie przypisywane mu cechy odzwierciedlają silną wole przeżycia i kierowanie się instynktem, czy inteligencją. A przy tym lis jest przecież taki piękny ...wiedzą o tym wszystkie kobiety.
W ludowej astrometeorologi mówi się np. o księżycu lub słońcu w "lisiej czapie" (efekt halo), co ma zwiastować pogorszenie pogody, choć samo w sobie jest pięknym zjawiskiem i niie zawsze oznacza coś złego - przecież deszcz oczyszcza i uźyźnia ziemię, jest więc symbolem pładności i ...katharsis.


Mały Książe - rozdział XXI.
A oto sedno:
"- Nie ma rzeczy doskonałych - westchnął lis (..) - Życie jest jednostajne. Ja poluję na kury, ludzie polują na mnie. Wszystkie kury są do siebie podobne i wszyscy ludzie są do siebie podobni. To mnie trochę nudzi. Lecz jeślibyś mnie oswoił, moje życie nabrałoby blasku. Z daleka będę rozpoznawał twoje kroki - tak różne od innych. Na dźwięk cudzych kroków chowam się pod ziemię. Twoje kroki wywabią mnie z jamy jak dźwięki muzyki. Spójrz! Widzisz tam łany zboża? Nie jem chleba. Dla mnie zboże jest nieużyteczne. Łany zboża nic mi nie mówią. To smutne! Lecz ty masz złociste włosy. Jeśli mnie oswoisz, to będzie cudownie. Zboże, które jest złociste, będzie mi przypominało ciebie. I będę kochać szum wiatru w zbożu..."
"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. (...) Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę."
11:23, drogi_r , magia
Link Komentarze (7) »
 
1 , 2 , 3 , 4
Zakładki:
__________________________
1,2,3...
blogi najbliższe
FotoBlogi
Inne blogi
Kolejne blogi
Rowerowo
WWW - galerie
WWW. - kina (da których chodzę)
WWW - kosmos
WWW - rankingi i katalogi
WWW - Wschód-Zachód
Za oknem
Search Engine Optimization
Powered by  MyPagerank.Net
Licencja