MOJE WIDZENIE ŚWIATA - nie koniecznie dobre, nie zawsze trafne ...ale to moje
Blog > Komentarze do wpisu
NICOŚĆ - próba oderwania

Wszystko w koło się rozpada, ulega degradacji i marnieje. Może to zew starości? Właśnie takie refleksje mnie nachodzą ostatnio. Może to samotność, niemoc, pustka, którą trudno wypełnić? Przecież dookoła pojawiają się komponenty, co prawda nie do końca zapełniają tą przestrzeń, ale odciągają od nicości.

Każdy dzień upływa na wspomnieniach czasów minionych, postanowieniach zmiany stanu obecnego, ale słabość na to nie pozwala, wciąż wszystko tkwi w martwym punkcie, z którego nie można się wydostać.

Nieustające poczucie niespełnienia nie pozwala na normalne życie, za którym się tak tęskni. Pustka uniemożliwia oderwanie się od smutku, nie można odwrócić głowy i zająć się czymś innym, doprowadza do rozpaczy. Nie ma ochoty na filozofowanie, badanie świata, obserwowanie go choćby - wszystko nakierowane jest na jedno - bezsens. Nic nie daje ukojenia.

A przecież można inaczej. Warto przynajmniej spróbować, choć przeświadczenie niepowodzenia zniechęca. Może nie powinno się liczyć na cud, oczekiwać czegokolwiek, a tylko po prostu zająć się czymś innym niż zagłębianie we własny ból? Tak po prostu... Łatwo odnaleźć tą receptę, lecz zastosowanie jej jest już nie lada problemem. Napotykając obojętność, niekiedy niechęć płynącą z otoczenia,, trudno podjąć jakiekolwiek kroki - wszystko tkwi w sferze fantazji.

Może jednak warto zaryzykować, odrzucić lęk i niechęć, wykonać jakiś krok, jeden a potem drugi, nie oczekiwać wielkich zmian, jakichkolwiek zmian, nie koncentrować się na nich tylko wykonać ten ruch? Nawet nie obserwować wpływu na własne myśli, ignorować siebie i skoncentrować się na samym działaniu?

Nie wiem, wszystko ładnie się mówi, a realizacja to już inna bajka.

niedziela, 30 października 2011, drogi_r

Polecane wpisy

  • ŁOKIETEK

    W książce "Możesz uzdrowić swoje życie" (Louise L. Hay) można przeczyta: "RAMIONA symbolizują naszą zdolność i możliwość przyjmowania doświadczeń życia.

  • Riusuke Fukahori i ZŁOTA RYBKA

    Niesamowite... Pomijając uzdolnienia i kunszt, to sama technologia malowania na wielu warstwach żywicy (bo tak to rozumiem) jest czymś strasznie pracochłonnym i

  • zmiana

    Nie wiem już sam, czy nie chcę, czy nie potrafię? Kiedyś nie chciałem, ale teraz już chyba nie mogę. Bolesne doświadczanie zła jakie sam produkuję staje się na

Komentarze
pajeczaki
2011/10/30 09:50:36
trzeba wrócic do siebie, ja próbuję każdego dnia i ciągle jestem na początku drogi.
jedyne co przychodzi łatwiej, to pogodzenie ze stratą, która potrafiła wyrwać nie tylko serce, ale i duszę. kiedyś.
-
drogi_r
2011/10/30 10:21:30
No właśnie nie ma za bardzo dokąd wracać
Miejsce po tych wyrwanych "organach" zionie pustką i nic już nie cieszy
Miło, że odwiedziłaś ;)
-
pajeczaki
2011/10/30 10:51:21
:) stare blogowe znajomości nie rdzewieją.
wiem jakie to uczucie, ale wiem też, że to ułuda. wydaje mi się, że kluczowe jest osiągnięcie równowagi, dążenie do niej, gdzie nie mamy oczekiwań odnośnie stanu - czy to radości czy smutku. jeśli coś nas zaczyna trawić od środka, to uczucie wypalenia... trzeba spróbować sie z tym pogodzić. przepracować to w sobie. niektórym pomaga kopanie rowów ;))
dusza człowieka jest niezmienna i silna. a to o czym mówisz - że zionie pustką, to jakieś zaciemnienie. nie wiem z jakiego powodu, ale to emocje. nie dusza. trzeba szukać zgody ze swoimi emocjami. to długa droga.
obiecuję w przyszłości odwiedzać i mniej gadac ;))
-
drogi_r
2011/10/30 11:24:22
Wpadaj kiedy chcesz i dziel się do woli.
Ten tekst jest (mam nadzieję) wstępem do pracy właśnie nad emocjami i obezwładniającym poczuciem pustki, opisem stanu z którego chcę się wyrwać.
-
drogi_r
2011/10/30 12:00:10
Myślę jeszcze, że:
Unikanie stawania twarzą w twarz z przyczyną, nie zlikwiduje zaistniałych już skutków. Narażanie się na niebezpieczeństwo przy odpowiednim nastawieniu może wzmocnić i uodpornić, a nie koniecznie wciąż osłabiać. Ważny jest nasz stosunek i podejście z jakim stajemy przed naszym Demonem.
Search Engine Optimization
Powered by  MyPagerank.Net
Licencja